Yükleyiciyi Geç

Size özel sanal sunucu hizmetini ssd disk mimarisi ile güçlendirdik.
Online Hosting'in güçlü alt yapısı ile sunucu deneyiminizi en üst düzeye çıkarın!

hosting image

Bulut Sanal Sunucunuzu Oluşturun

OnlineHosting alt yapısı ile en yüksek performansa hazır olun.

islemci
1 CORE
RAM
1 GB
Disk Alanı
20 GB
Trafik
Limitsiz

Ürün Adı - V1

Ürün Açıklaması - V1

1 CORE
1 GB
20 GB
Limitsiz
14.99 TL / aylık + KDV
Satın Al

Sanal Sunucu Ve Özellikleri

Sanal sunucu, genel olarak donanımsal özellikleri olan bir sunucu üzerinden birbirinden bağımsız ve ayrı bir şekilde birden fazla işletim sisteminin en üst kapasitede çalışmasını sağlayan bir teknoloji olarak dikkat çekiyor. İngilizce karşılığı Virtual Dediicated Server (VDS) olan sanal sunucu, sağlamış olduğu avantajlar ile ön plana çıkıyor. Her VPS birbirinden ayrı olarak dedicated sunucular gibi çalışıyor. Tercih edilen sanal sunucu özellikleri arasında kendisine ait olan disk alanı, hafızası, IP adresi, konfigürasyonu ve uygulamaları vardır. Bu özelliklere ait sanal sunucu, dedicated adı verilen fiziksel bir sunucu içinde bulunurlar. Özellikle yüksek performans gerektiren çevrim içi oyunlar ile uygulamalarda yeterli oranda fiziksel olanak ve ağ sağlanmaması durumunda ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalma durumu söz konusudur. Ancak sistemin işleyişi göz önüne alındığında normal bir sistem içeriğinden herhangi bir farkı bulunmuyor. Küçük ve orta ölçekli şirket ve firmalar genellikle sanal sunucu sayesinde radyo yayın imkanı, kontrol paneli ve diğer yazılımları tutma amacı ile kullanabiliyorlar.

Sanal Sunucu ile Yapılabilenler

Sanal sunucu teknolojisi sayesinde birçok işlem kaliteli ve hızlı bir şekilde yerine getiriliyor. Özellikle sanal sunucular tercihinde belli başlı nedenler göz önünde bulunduruluyor. Kullanıcıların sanal sunucular aracılığı ile yapabilecekleri işlemler şunlardır;
- Bulut kapsamında sunulan sanal sunucular kullanıcılar için kurulmuş bir sunucu özelliği taşıyor
- Kullanıcıların datacenter içinde bulunan kendi sunucularından herhangi bir farkı söz konusu değildir
- Kullanıcıların sanal sunucular ile ilgili en önemli avantajı yüksek oranda internet hızı ve % 99.9 oranında bulunurluk oranının olmasıdır.
- Kullanıcılar sanal sunucuları istedikleri amaçlar doğrultusunda kullanabiliyorlar.
- Kullanıcılar sadece kendilerine özel e -posta sunucularını ya da internet sitelerini çalıştırma haklarına sahip oluyorlar
- Yüksek performans gerektiren oyun ve uygulamalar sanal sunucular sayesinde kolaylıkla kullanılabiliyor.
- Müşterilere web barındırma olanakları sunuluyor
- Sanal sunucular oyun sunucusu olarak da kullanılabiliyor.
- Haberleşme ve muhasebe programlarını şirket şubeleri arasında merkezi bir sunucu olarak kullanma imkanı söz konusudur.
- Sanal sunucular ile radyo yayını yapma imkanı vardır.
- Kullanıcılar sanal sunucuları yedekleme ünitesi olarak da kullanabiliyorlar.

Sanal Sunucu Nasıl Kiralanır?

Bir kullanıcının tüm özellikleri ile bir kullanıcı tarafından kiralanmasına dedicated hosting adı veriliyor. Bu imkanlardan yararlanabilmek için sunucu kiralama hizmetleri veren firma ve şirketlerin internet sitelerinden sanal sunucu kirala seçeneklerinden yararlanarak sunucu kiralama işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Genel olarak kullanıcıların bir hosting için bir sunucunun tamamını kiralaması gerekmiyor. Sunucunun sadece bir bölümü site için yeterli olabiliyor. Bu nedenle sanal sunucu kirala seçeneklerinde sunucunun ne kadarının kiralanmak istendiğinin belirtilmesi önemlidir. Genellikle dedicated hosting sunucu paketleri diğer sunucu paketlerinden çok daha pahalıdır. Bu sunucuların fiyat ile ilgili değerleri sadece sunucunun özellikleri ile ilgili değil sanal sunucu kirala hizmetleri veren firmaların belirlemiş olduğu fiyat seçeneklerinde de etkili oluyor. Kullanıcıların sanal sunucu kirala işlemlerinde dikkat etmeleri gereken önemli özelliklerden birisi sunucunun güncellemeleri ve bakımlarının yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesidir. Bir başka önemli özellik de sunucuda yer alan veri tabanı ve dosyaların belli aralıklar ile yedeklenip yedeklenmediğidir. Kullanıcıların sanal sunucu kirala işlemlerinde sunucu ile ilgili herhangi bir sorun söz konusu olduğunda teknik destek ve ekibin olup olmadığı konusunda bilgi almaları öneriliyor.

Linux Sanal Sunucu ve Özellikleri

Birçok kullanıcı sanal sunucu olarak linux sanal sunucu imkanlarından yararlanıyor. Sanal sunucular arasında popüler özelliklere sahip olan linux sanal sunucu, birçok imkanı bir arada sunması ile en çok tercih edilen sunucu olarak dikkat çekiyor. Özellikle kapsamlı bir işlevi yerine getiren şirket ve firmalar linux sanal sunucu imkanlarından daha çok yararlanmak istiyor. Bundaki ana amaç sunucu içinde yer alan tüm değerlerin birbiri ile uyumlu olduğu ve özelliklerinin diğer sunuculara göre daha gelişmiş olmasıdır. Bu nedenle linux sanal sunucu en çok tutulan sunucular arasında zirvede yer alıyor.

Co-Location Hosting ve Özellikleri

Kullanıcıların sanal sunucu kiralama işlemleri için herhangi bir web sunucusunun yüksek oranda internet erişimi sağlaması, güvenliği, teknik destek ve yedekleme gibi hizmetleri sağlaması için network operasyon merkezi aracılığı ile yerine getiriliyor. Bu işlem kısaca kullanıcıların internet erişimlerinin sürekli olduğu, elektrik ve internet enerjisinin kesintiye uğramayacağı alanlarda yerine getirilen bir sistem olarak biliniyor. Kullanıcıların bu şekildeki sanal sunucu kiralama işlemlerinde belli bir ücret ödemesi yapmaları gerekiyor. Kullanıcıların sanal sunucu kiralama işlemlerinde işletim sistemi, donanım ve tüm diğer ayrıntıları tam olarak kontrol etmek tamamı ile kullanıcının sorumluluğu kapsamındadır. Genel olarak co-location hosting hizmetlerine internet erişimi sayesinde kontrol paneli aracılığı ile ulaşılabiliyor. Kullanıcıların sanal sunucu kiralama hizmetlerinden yararlandığı bir diğer hosting de Vi,rtual hosting hizmetleridir. Virtual hosting işlemlerinde bir web sunucusu içinde yer alan tüm kaynakların paylaştırılması sağlanıyor. Sunucu içinde yer alan tüm değerler belirlenen diğer sunucular ile bu sayede hem güvenli hem de kaliteli bir şekilde paylaştırılabiliyor.

Güçlü Altyapıyla Kurumsal Destek

Hizmet kalitemiz ve 7/24 teknik destek ekibimiz ile verileriniz güvende.Üst düzey alt yapımız ve hızlı çözümlerimiz ile sizlere yardımcı olabilmemiz için iletişim numaramızdan bizlere ulaşmanız yeterlidir.Alt yapımızı denemediyseniz, sizlere yardımcı olabilmek ve aklınızdaki soruları giderebilmek için buradayız.

Kiralık Sunucular İçin Ek Özellikler

Dilediğiniz özelliklerde, dilediğiniz sunucuyu hazırlayıp sizlere teslim edelim.


Linux isletim Sistemleri


Cloudlinux 6.x


MySQL 5.0, 5.1


Ek Disk Kapasitesi


Linux Yazılım Çözümleri


Bulut Veri Çözümleri


MySQL Kurulumu


Alan Yapılandırma