SSL Sertifikası

Sitenize özel SSL sertifikası fiyatları ile web siteniz artık daha güvenli ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer alsın.

SSL Sertifikası Maksimum Güvenlik Sağlar

Sitenizle ilgili bilgileri koruyan SSL sertifikası, müşterilerinize ve size ait önemli bilgilerin dışarı sızmasını engeller. Secure Sockets Layer ( Güvenlik Katmanı) kelimesinin kısaltılmışı olan SSL, bir web sayfası için en önemli unsurlardan biridir. Sertifikanın alınmasından sonra, SSL eklentisi web sayfanıza yüklenmektedir. Bu aşamadan sonra siteniz resmen güvenliği sağlanmaktadır.

Kısaca SSL sertifikası, web sayfanızın muhafızıdır. Çözülmesi imkansız şifrelerle korunan bu yazılım, güvenliğiniz için son derece önemlidir. Yüzlerce şifrenin çözümü çok uzun zaman alacağı için, SSL satın al işlemleri maksimum güvenlik sağlamaktadır.

 

Bu Sertifikada Neler Var?

Sitenizin korunmasında ve güvenli internet işlevinin oluşmasında önemli rol SSL satın al seçenekleri, şu özelliklere sahiptir:

1- Sertifikanın kime ait olduğu yer almaktadır. Sertifika sahibinin kimlik bilgileri açık bir şekilde ifade edilmektedir.
2- Seri numara ve geçerlilik tarihi, sertifikanın en önemli bölümlerinden biridir. Geçerlilik süresi bitmiş olan sertifikaların işlevi sona ermektedir.
3- Sertifikanın sahibinin ortak anahtar kodu da bulunmaktadır.
4- Sertifikayı düzenleyen kuruluşun dijital imzası bulunmaktadır. Site ziyaretçisinin sitenize güvenmesinde önemli rol oynayan bu sertifikayla, güvenlik maksimum seviyeye çıkacaktır.

 

Bu Sertifika Neden Gereklidir?

Sanal dünyada, kredi kartı hırsızlığı ve kimlik bilgilerinin çalınması, kişilerin mağdur olmasına neden olmaktadır. Banka hesabı boşaltılan kişilerin büyük çoğunluğu, internet üzerinden önemli bilgilerini paylaşan kişilerdir. Ayrıca çok özel fotoğraflar ve bilgiler, casus yazılımlar tarafından çalınabilir. SSL güvenlik duvarı, bu casus yazılımların siteye girişini engellemektedir. SSL satın al işlemlerinde güvenilir firmalar tercih edilmelidir.

Google, 2018 yılından itibaren SSL sertifikası olan siteleri ‘güvenli’ şeklinde işaretlemektedir. Güvenli olmayan siteler de işaretleniyor. Sonuç olarak ziyaretçinin siteye olan güveni de sarsılıyor. Özellikle özel bilgilerin paylaşıldığı sitelerde ucuz SSL güvenlik sertifikası son derece önemlidir.

 

SSL Sertifikasının Avantajları

Bu sertifika olmazsa olmazlar içerisine girmektedir. Bunun yanı sıra ucuz SSL seçenekleri önem kazanmaktadır. Bu sertifikanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Bütün aramalarda şifreli koruma imkanı sunmaktadır. Yüzlerce şifreden oluşan ucuz SSL koruma kalkanı, sitenizin güvenliğini maksimum seviyeye çıkarır.
2- Doğru sunucuya bağlandığınıza emin olmanızı sağlar. SSL fiyatları, sertifikanın özelliğine göre farklılık göstermektedir.
3- Verilerin doğru adrese ulaşmasını sağlar.

Her geçen gün online ödeme miktarı artamaya devam ediyor. SSL fiyatları ile satın alınan bu sertifika her site için ihtiyaç haline gelmiştir.

 

Bu Sertifikanın Çalışma Sistemi Nasıldır?

Web sitesi ile sunucu arasında bağlantı kurulumu esnasında, şifreli koruma sağlayan SSL sertifikası, işlemleri aksatmadan bu koruma işlemini sağlıyor. Siz arama yaparken, SSL eklentisi güvenlik duvarını arka planda sessiz bir şekilde oluşturuyor.

Siteye giriş yapıldığı zaman, SSL sertifikasının merkezine bu giriş için veri gönderiliyor. Sertifika sunucusu bu talebi onaylıyor ve şifleme işlemini gerçekleştiriyor.

 

SSL Sertifikasını Kısaca Özetlersek

Bu güvenlik sertifikasını kısaca özetlersek şu sonuçlara ulaşırız:

1- Güvenli ödeme işlemi yapabilirsiniz.
2- Sitenizin güvenilirliğini artırır.
3- Yüzlerce şifreden oluşan güvenlik duvarı aşılamaz.
4- Şifreli girişlerde maksimum güvenlik sağlar. Özellikle ödemelerde güvenilirdir.

Her site için gerekli olan ve ziyaretçi güvenini kazandıran bu SSL sertifika, güvenli ticaretin en önemli unsurudur.

 

SSL Sertifika Çeşitleri

Bu sertifikayı almak için alan adını yani sitenin www ile başlayan ismini kaydettirmeniz gerekir. Domain olarak tabir edilen alan adı, size aittir ve tescilli olduğu için başkası tarafından kullanılamaz. Güvenlik derecesine göre SSL sertifikası üçe ayrılır:

1- Kurumsal (EV),
2- Kurumsal Doğrulama (OV),
3- Alan Adı Doğrulama (DV).

Bu sıralama, güvenlik yüzdesine göre şekillenmektedir. SSL fiyatları kategorisinde belirlenen bu sertifikalar, özellik bakımından farklıdır. İhtiyaca uygun şekilde bu sertifikalar satın alınabilir.

Sertifikanın Önemini Şu Şekilde Özetleyebiliriz:

İnternet dünyasında başarılı olmak için ziyaretçinin güvenini kazanmak gerekir. Bunun için web sitesinin güvenliği için SSL sertifika, ihtiyaç haline gelmiştir. Google ‘güvenli’ olarak bir siteyi işaretlediği zaman, ziyaretçinin güvenini kazanmaktadır. Güvenli değil ibaresiyle karşılaşan ziyaretçi, ilk aşamada siteye olan güveni ortadan kalkmaktadır. Bu durumda özel bilgilerini paylaşmaktan kaçınmaktadır.

Bu kategoride güvenilir çözüm seçeneği sunan firmamız, SSL sertifika satın alma işlemlerinde güvenilirliği ön plana almaktadır. Dünya genelinde ve ülkemizde, internet dünyası güven başarının ilk önemli adımını teşkil etmektedir. Bunun için güvenlik sertifikası işlemlerinin ihmal edilmemesi gerekir.