Yükleyiciyi Geç

Paylaşımsız Fiziksel Sunucu Hizmet Ağımız İle Dedicated Server Hizmetinde En İyi Performansı Alabiliceğinizden Şüpheniz Olmasın.

hosting image

DEDICATED SERVER KİRALAMA

Yeni Nesil Dedicated sunucular ekonomik,ücretsiz kurulum ve ışık hızı performansıyla karşınızda. Sunucu kiralama fırsatını kaçırmayın!

OH101 Rack Sunucu
OH101  Rack Sunucu
2x Intel® Xeon® E5620 12M Önbellek, 2.40 GHz, 5.86 GT/sn Intel® QPI
RAM
32 GB ECC
Disk
240 GB SSD
RAID
dedicated server raid
Hardware RAID 0,1
Trafik
100 Mbit Sınırsız Erişim
Fiyat
300 TL/ay
OH102 Rack Sunucu
OH102  Rack Sunucu
2x Intel® Xeon® X5650 12M Önbellek, 2.66 GHz, 6.40 GT/sn Intel® QPI
RAM
48 GB ECC
Disk
512 GB SSD
RAID
dedicated server raid
Hardware RAID 0,1
Trafik
100 Mbit Sınırsız Erişim
Fiyat
400 TL/ay
OH103 Rack Sunucu
OH103  Rack Sunucu
2x Intel® Xeon® X5670 12M Önbellek, 2.93 GHz, 6.40 GT/sn Intel® QPI
RAM
64 GB ECC
Disk
1 TB SSD
RAID
dedicated server raid
Hardware RAID 1,5,10,
Trafik
100 Mbit Sınırsız Erişim
Fiyat
600 TL/ay
OH104 Rack Sunucu
OH104  Rack Sunucu
2x Intel® Xeon® E5-2680 v2 İşlemci
25M Önbellek, 2.80 GHz
RAM
256 GB ECC
Disk
4 TB SSD
RAID
dedicated server raid
Hardware RAID 1,5,10,50
Trafik
100 Mbit Sınırsız Erişim
Fiyat
1500 TL/ay

Dedicated (Fiziksel) Sunucu Kiralama

Dedicated Server, sadece bir tek sunucu için ayrılmış olan internet sunucularıdır. Bu nedenle dedicated server satın almada, sunucunun kullanım hakkı sadece bir şirket veya kişidedir. Paylaşımlı olan sunuculardan farkı burada ortaya çıkıyor. Türkçede karşılığı, Fiziksel/Paylaşımsız Sunucu olarak geçiyor.

Dedicated (Paylaşımsız) Sunucu Nedir?

Dedicated ya da bir diğer ismiyle paylaşımsız sunucular sadece tek bir kişi veya şahsa özel olarak ayrılan sunuculara denmektedir. Dedicated server kiralama, sunucularda başkalarının herhangi bir verisi bulunmaz. Sadece alan şirket-şahsa aittir. Buna bağlı olarak sunucunun RAM, disk yeri ve işlemcisi tamamen sadece bir kişi için hazırlanmıştır. Özeldir. Dedicated sunucular daha çok trafik hacmi yüksek olan, görsel içeriklere fazla yer veren, büyük şirketler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca trafik sayısı ciddi anlamda büyük olan kişilerin ilk tercihidir. Bunun nedeni ise sunucuyu tamamen kendi istekleri doğrultusunda değiştirebilmeleri, başkalarıyla veri paylaşımında bulunmamaları ve tamamen yüksek bir performansa odaklanabilmelidir. Paylaşımlı olan sunucu ile paylaşımsız sunucu olan dedicated sunucu kiralama arasında farkın tam olarak belli olabilmesi için bir örnek verelim. Paylaşımlı olan sunucuları daha çok ortak olarak kullanılan apartmanlara benzetebiliriz. Aynı şekilde dedicated server satın alma paylaşımsız sunucularını ise müstakil evlere benzetebiliriz. Paylaşımlı olan tüm kişiler için kullanılabilirken, dedicated server satın alma işlemi sonrasında, serverlar sadece bir kişiye özel olarak kullanılabilir.

Dedicated Sunucu Avantajları Nelerdir?

Bir disk alanı, RAM ve işlemci sadece bir kişiye aittir. Dolayısıyla çok daha fazla hacim sahibi olunur. Buda web sitesinin geliştirilmesi ve veri saklama imkanı tanıdığından, büyük bir avantaj sağlar. Web sitesindeki trafik artımı ne kadar oluyorsa olsun, sitenin yavaşlama gibi bir durumu söz konusu olmamaktadır. Burada dedicated server kiralamanın diğerlerine göre çok daha büyük bir veri saklama kapasitesine sahip olmasından kaynaklanıyor. Performansın çok daha güçlü ve istikrarlı bir biçimde olduğunu söylemek mümkündür. Dedicated sunucu kiralama, erişimi sadece bir kişiye ait tuttuğu için en güvenilir olan hostingler arasında bulunur. Siber güvenliği açısından da güvenilir olan hostinglerden biridir. Dedicated sunucu kiralama işlemi sadece tek müşterinin elinde olduğunda, herhangi bir siber saldırı yapmak imkansızlaşıyor.

Dedicated Server Ne İşe Yarıyor?

Bir dedicated sunucusuna sahip olduğunuza oradaki tüm saklama alanları size ait oluyor. Bu eşkilde saklama veya barındırma alanında en ufak bir sıkıntı yaşamanız söz konusu olmuyor. Yani seçmiş olduğunuz paylaşımsız sunucunun alanı ve bant genişliği, diğer özellikleriyle tamamen size ait oluyor. Kısacası alanı kendi belirlediğiniz şekilde kolayca kullanabiliyorsunuz. Sitenin trafiğinin yüksek olması halinde paylaşımlı olan sunucular, sitenin sahibine belli oranlarda bir trafik alanı sunabiliyor. Bu trafik sayılarının dolması halinde site aşırı şekilde yavaşlama gösteriyor. Sadece yavaşlama değil, sitenin çalışmaması gibi durumlar söz konusu olabiliyor. Fakat dedicated sunucu kiralama da trafik sayıları ne olursa olsun, hızlı ve güvenilir olan sunucu elde etme şansı sunuluyor. İstediğiniz seçenekte sunucuyu seçerek, trafiğiniz ne olursa olsun karşılanıyor. Hizmet detaylarından faydalanmak için iletişime geçin.

Veri Tabanına Odaklı Olan Dedicated Sunucular

MSSQL ve MySQL gibi veri tabanlarının üzerinde çalışmalarını yapan kişiler için özel bir şekilde ayarlanmış sunuculardır. Veri tabanlı olan sunucularla çalışmak büyük performansı olan sistemlere gereksinim duyurur. Paylaşımlı olan sunucular veya normal paylaşımsız sunucular bunu karşılayamazlar. Tam bu durumda veri tabanlarının çalıştıran, paylaşımsız sunuculara büyük bir ihtiyaç duyulur.

Güçlü Altyapıyla Kurumsal Destek

Sorunlarınızı Müşteri Temsilcinize İlettiğinizde , Çözüm Odaklı Ve Performans Odaklı Hizmet Anlayışımız İle Sizler de Memnun Kalıcaksınız.

Kiralık Sunucular İçin Ek Özellikler

Dilediğiniz özelliklerde, dilediğiniz sunucuyu hazırlayıp sizlere teslim edelim.


Linux isletim Sistemleri


Cloudlinux 6.x


MySQL 5.0, 5.1


Ek 500GB Disk


Linux isletim Sistemleri


Cloudlinux 6.x


MySQL 5.0, 5.1


Ek 500GB Disk