Avantajlı Domain Transfer

En iyi fiyatlara domain transferinizi gerçekleştirin


Domain Transferinizi Hızlı Bir Şekilde Sağlayın!
Eğer mevcut firmanızdan mutlu değilseniz ve farklı bir firmaya geçmeyi düşünüyorsanız, Online Hosting sadece üç adımda işlem yapmanızı sağlar. Bu işlemler ardından alan adınız size hiçbir şey yapmadan 1 yıl uzatılmakta olup; transfer ücreti ödenmez.
1

Transfer Kodunu Alın

Domain adresinizi transfer etmek için, ilk olarak transfer kodunuzu mevcut firmadan öğrenin.

2

Transfer Kodunu Yazın

Kodunuzu öğrendikten sonra, ilgili alana bunu yazın ve işlemleri hemen başlatın.

3

Gelen E-Maili Onaylayın

Son olarak e-mail adresinize iletilen transfer işlemleri ile ilgili maile onay veriniz.

4

İşlem Başarılı!

Tebrikler işlem başarı ile gerçekleştirilmiştir. Bir hafta içerisinde transfer işlemniz tamamlanacaktır.

Domain Transferi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Domain adresinizi transfer etmek istiyorsanız, ilk olarak transfer kodunu mevcut firmadan öğrenmeniz gereklidir.
  • Transfer yapmak istiyorsanız yenileme, tescil, transfer işlemleri üzerinden minimum 60 gün geçmelidir. Aksi durumda işlem yapılamamaktadır.
  • Transfer tamamlandığında onay maili, alan adının Whois verilerinde kayıtlı mail adresine gönderilmektedir. Bu nedenle çalışır olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer kullanmıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Transfer işlemleri öncesinde, hâlihazırda kullandığınızda firmadan domain’in transfer etme kilidini kaldırın. Aksi halde işlemler yapılamaz.
  • Eğer alan adınız askıya alınmışsa işlem yapılamamaktadır.
  • Eğer alan adınızın hangi firmada olduğunu bilmiyorsanız, Whois sorgulama yapmanız gerekir.
Domain Adresinizi Neden Online Hosting'e Nakletmelisiniz?

DNS Yönetimi

Her ne kadar birçok firmada DNS yönetimi ücrete tabi olsa da, Online Hosting bunu ücretsiz şekilde sunmaktadır.

Ücretsiz Alan Adı Yönlendirme

Alan adınızı yönlendirmek istiyorsanız, ücret ödemeksizin paneliniz aracılığıyla işlem yapabilirsiniz.

Whois Bilgilerinizi Gizleme

Eğer Whois verilerinizin görülmesini talep etmiyorsanız, ücretsiz bir şekilde gizleyebilir; böylece reklam ve spam mesajlardan kurtulabilirsiniz.

İç Transfer

Online Hosting, kendi sistemi içerisinde bulunan iki kullanıcı arasında yapılmak istenen alan adı transfer işlemlerini, ücretsiz şekilde gerçekleştirmektedir.

Transfer Kilidi

Eğer alan adınızın farklı firmalara nakledilmesini istemiyorsanız, Online Hosting size ücretsiz bir koruma sunar.

Otomatik DNS Sistemi

Online Hosting, hosting kullanmadan Office 365 veya Gmail üzerinden saniyeler içerisinde alan adı yönlendirme yapmanızı sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular
Bu başlık altında Online Hosting’e en çok yönlendirilen sorular vardır. Eğer sorunuz bunlar arasında bulunmuyorsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Tüm Linux işletim sistemli hosting paketlerimiz yalnızca HTML, PHP ve MySQL yazılım dillerini ve veri tabanlarını desteklemektedir. Eğer siteniz ASP.NET veya ASP kullanıyorsa Linux yerine Windows seçeneklerimize bakmanız gerekir.
Online Hosting, hosting hizmetlerinde CPU kullanım hakkı olarak yüzde 30 seviyesini belirlemiştir. Ancak arttırılması mümkündür. Bunun için bizimle irtibat kurmanız yeterlidir.
Online Hosting spam mesajları engellemek ve reklam maillerinin gönderilmemesini sağlamak için, belirli bir sınır koymaktadır. Bu bağlamda saatlik 100 e-mail gönderilebilmektedir. Eğer sınırın üzerine çıkmak istiyorsanız, bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Tüm ürün ve hizmetlerimizde 15 gün koşulsuz bir iade politikamız vardır. Eğer işlem yapmak istiyorsanız, muhasebe servisimizden bilgi ve destek alabilirsiniz.
Online Hosting yeni kullanıcılara 2 günlük bir test süreci sunmaktadır. Bunun için ilk olarak kayıt olmanız, ardından da size uygun bir pakete karar vererek ödeme ekranında banka havalesini seçmeniz gerekir. Son olarak ekiplerimizle iletişim kurarsanız, deneme sürecini başlatabilirsiniz.
Ürünlerin etkin hale gelebilmesi için satın almanız gereklidir. Ödeme başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra anında aktif hale gelir.
Hatalı işlem yapmışsanız ya da karar değiştirmişseniz, Online Hosting size değişiklik hakkı sunmaktadır. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Destek Olmak İçin Hazırız! Çözüm odaklı destek ekibimizle ihtiyacınız olan her anda yanınızdayız